Sex shop ir meilės pardavėjas, kolekcionierius Nino

Nebyliojo kino amžiuje sekso prekių parduotuvėse pagrindiniai herojai nedirbdavo. Jie pardavinėjo penklines, piešimo lapus ir visas nekaltas svajones. Cenzūra ir nekaltumo amžius. Šiandien net ir romantiniuose filmuose seksualumo tema neaplenkiama. Viename romantiškiausių prancūzų filmų vaizduojama ne tokia romantiška parduotuvė. Ar sekso prekės romantiška dovana? Intymi tikrai, bet ar romantiška? Seksualumo ir romantikos koncepcijos arti viena kitos, bet tuo pačiu nutolusios. Seksas be meilės įmanoma, o meilė be sekso. Vieniems atrodo, kad seksualinis aktas panaikina meilės nekaltumą ir mistiškumą. O jei partneriai dalinais seksualinėmis fantazijomis, ar tas mistiškumas ir romantiškumas išnyksta? Ar yra riba tarp meilės ir seksualumo.

Yra žmonių, kurie netiki meile, o tiki tik seksualine trauka ir tvarka. Jie mano, kad žmonės nusprendžia būti kartu tik dėl pirminių instinktų. Jie mano, kad meilė tik iliuzija, socialiai sukonstruota koncepcija. Kaip yra iš tikrųjų? Ar sex shop lentynose ir virtinose pardavinėjam meilė? Seksualinės paslaugos ir prekės šiandien taip lengvai parduodamos nors ir įstatymiškai apribotos. Amžiaus cenzas, vietos cenzas. Kiek daug ribų ir cenzūros,bet mes vis tiek jas perlipam. Amsterdame tos ribos seniai nutrintos. Vieša meilė, atviras seksualumas ir seksualinių paslaugų teikimas. Ar sekso prekių pardavėjai pardavinėja meilę? Nino, labai romantiškame filme Amelija iš Monmartro, dirbo tokioj malonumų parduotuvėje. Galbūt meilės ten negalima nusipirkti, bet laikinus atodūsius jie tikrai pardavinėja.

Šiandien viskas parduodama, kaip sakė F.Begbeideris, o apie marketingą ir pardavimus jis tikrai daug išmano. Kokie dėsniai galioja sekso industrijoje. Kas šiandien perkamiausia? Sex shop vitrinose ir lentynose tiek daug skirtingų malonumų stimuliuotojų ir fantazijų. Kiekvienas suranda savąjį. Vis tik, tai nėra meilė, tik viena iš formų ir itin fizinių. Seksualumas šiandien atviras ir beveik neapribotas. Nors mūsų šalyje nepriimta atvirai santykiauti, niekas nežino kas vyksta už uždarų durų, bet jei tik intymumas ir seksualumas peržengia namų ribas, prasideda vieši sekso skandalai.

Nino visados galvojo, kad mažoke sex shop parduotuvėlėje pardavinėjo meilę, bet dabar sunkūs laikai svajotojams. Iš tiesų jis pradavinėjo tik intymius objektus, malonumo stimuliuotojus. Šiuolaikiniame hiper-informacijos amžiuje sunku surasti meilę ar bent suvokti kas ji? Skeptikai-hedonistai meilę, laiko tik cheminėmis reakcijomis. Čia nieko mistiško, tik prigimtinis troškimas poruotis. Nino tenka nusivilti, nes jis parduoda tik objektus. Vis tik kartais tie seksualiniai objektai padeda susigrąžinti ir įžiebti priblėsusią sutuoktinių aistrą. Visi slepia savo fantazijas, bet intymioje erdvėje jas išlaisvina. Mes tyliai kalbame apie seksualumą, perversijas ir pornografijos industriją. Tyliai kalbam, bet namuose garsiai šaukiam. Nejauku kas vakarą klausytis svetimų dejonių, bet negalima uždaryti ir visiškai nutildyti išlaisvintos fantazijos, ar galima?

Sex shop rinka auga, gal jums tik atrodo, kad šiose parduotuvėse niekas nesilanko ir neieško fantazijų įgyvendinimo būdų. Vieni apsilanko tik dėl smalsumo, o kiti turi mokslinių tikslų. Šiandien suaugusiųjų parduotuvės neįspraustos į tolimų rajonų kampus. Šiandien net ir šalia bažnyčios gali būti įsikūrusi sekso prekių parduotuvė. Tik patys žmonės renkasi, kurioje bažnyčioje apsilankyti. Tik gaila, kad meilę mes dažnai iškeičiam į malonumus. Dėl to Nino ir nusivylė savo darbu, dėl laikinumo. Juk intymumas ir seksualumo pilnatvė pasiekiama tik mylint. Nereikia pamiršti meilės, nes visa kita tik malonumų nuotrupos, tokios laikinos ir neapčiuopiamos. Jei tik gebėsim suderinti žmogiškąjį intymumą ir fantazijas…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>